Szkolenia

Portfolio szkoleniowe naszej firmy obejmuje szeroki zakres edukacyjny w którym kładziemy nacisk na najnowsze technologie edukacyjne takie jak :

  • tablice multimedialne
  • monitory edukacyjne
  • oprogramowania edukacyjne do zajęć w szerokim zakresie

Nasze statutowe szkolenia :

SYSTEMY CYFROWEszkolenia z zakresu systemów edukacyjnych wspierających edukację :

Kreator ćwiczeń cyfrowych – szkolenie z systemu służącemu do tworzenia autorskich ćwiczeń multimedialnych na komputer, laptop, tablet za pomocą kreatora cyfrowego nauczyciele są w stanie sami stworzyć swoje autorskie ćwiczenia na urządzenia multimedialne. Szkolenie opiera się na zaprezentowaniu dostępnych systemów cyfrowych oraz praktycznemu użyciu oraz wdrożeniu do placówki narzędzia kreacyjnego, dzięki któremu nauczyciele będą mogli sami tworzyć ćwiczenia multimedialne. Dzięki temu placówki mogą uzyskać niezależność w tworzeniu własnych materiałów edukacyjnych.

Aplikacje cyfrowe w kodowaniu i robotyce – szkolenie oparte na technologiach dotyczących kodowania oraz robotyki za pomocą cyfrowych systemów na komputerze, laptopie , tablecie, które wykorzystujemy w uczeniu dzieci logicznego myślenia, kreatywności, rozwiązywania zadań logicznych, przestrzennych, wzrokowych. Dzięki kodowaniu dzieci rozwijają swoje umiejętności jako połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych. Dla dzieci są to cenne zajęcia analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań na urządzeniach multimedialnych.

Multimedialne oraz cyfrowe systemy w nauczaniu przedszkolnym dzieci z deficytami – szkolenie oparte na technologiach cyfrowych, które mają za zadanie pomóc dzieciom z deficytami w nauce oraz ulepszaniu podstawowych czynności poznawczych za pomocą sensorów słuchu, wzroku oraz dotyku. Ciekawe propozycje ćwiczeń cyfrowych pomagające oraz rozwijające rozwój dzieci z deficytami w obszarach takich jak słuch, wzrok oraz ogólną poznawczość otaczającego nas świata. Podczas szkolenia uczestnicy szkoleni są z użycia tych technologii aby móc skutecznie korzystać z nowoczesnych systemów cyfrowych dedykowanych do tego celu.

POZNAJ 10 SPOSOBÓW NA NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO !

POZNAJ 10 NAJLEPSZYCH SPOSOBÓW NA NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO !

Jak szybko nauczyć się angielskiego? Czy szybka nauka angielskiego musi być trudna i żmudna? Absolutnie nie! Istnieje sporo metod, dzięki którym w krótkim czasie opanujesz podstawy języka angielskiego i polepszysz swoje umiejętności bez konieczności monotonnego wkuwania. Poznaj kilka sposobów, które polecają lektorzy z naszej szkoły językowej.

1. Słuchaj jak najwięcej wypowiedzi w j. angielskim

Badania psychologiczne dowiodły, że systematyczne osłuchiwanie się z wypowiedziami w obcym języku – nawet jeśli nie jest świadome – może przyczynić się do lepszego zapamiętywania słówek, konstrukcji gramatycznych oraz akcentu. To tak samo jak z nauką języka u małych dzieci, które zanim zaczynają wypowiadać pierwsze słowa, przez kilka miesięcy tylko słuchają języka. Dlatego jeśli tylko masz okazję, rób to! Prowadząc samochód słuchaj ebooków, prasując ubrania włącz sobie Przyjaciół (z polskojęzycznymi napisami lub bez), gotując obiad puszczaj anglojęzyczne radio, biegając w parku odpal listę z angielskimi

2. Czytaj anglojęzyczne artykuły i portale

Czytanie po angielsku sprawi, że zaczniesz myśleć w tym języku i utrwalasz sobie także pisownię. Dlatego jak najczęściej zaglądaj na zagraniczne portale i do prasy. Dobrym pomysłem jest również zmiana języka w telefonie na angielski, tak samo w innych aplikacjach z których korzystasz. 

3. Zrób sobie listę 1000 najważniejszych słów w j. angielskim

Na początkowym etapie nauki angielskiego przydaje się opanowanie kilkuset słówek, które są często używane w codziennych sytuacjach. Twoja lista może zawierać zarówno pojedyncze słówka, jak i dłuższe zwroty. Możesz je także podzielić tematycznie lub ze względu na części mowy. 
Rada: jeśli uczysz się nowych słów, to powtarzaj je na głos. W ten sposób będzie Ci je łatwiej zapamiętać, a przy okazji będziesz ćwiczyć wymowę.

4. Ucz się fraz, zamiast pojedynczych słów

Nauka słów to jedno, jednak język angielski jest naszpikowany wyrażeniami. Najczęściej jest tak, że zdania nie są budowane w oparciu o pojedyncze słówka, lecz składają się z gotowych fraz. Dlatego warto zamiast samych słów uczyć się od razu, z jakimi innymi wyrażeniami się one łączą i w jaki sposób należy ich używać w danym kontekście.

5. Ucz się tematycznie

Łatwiej Ci będzie zapamiętać słówka i wyrażenia, jeśli np. tydzień poświęcisz wyłącznie na jeden dział tematyczny. Mieszanie tematów (produkty spożywcze + kupno mieszkania + wyjazd zagraniczny) nie jest efektywne.

6. Zapamiętuj wzory, nie wkuwaj reguł

Zamiast uczyć się suchych regułek, staraj się zapamiętywać schematy. Dzięki temu w trakcie rozmowy nie będziesz musiał się np. zastanawiać nad tym, że Present Continous dotyczy czynności dziejących się w tym momencie i że tworzymy go poprzez orzeczenie, składające się z czasownika posiłkowego (operatora), który jest odmieniany oraz czasownika głównego z końcówką -ing, który jest taki sam dla wszystkich osób. Zamiast tego zapamiętaj, że jest to: 

podmiot     +     am/is/are     +     czasownik z końcówką -ing

Prawda, że jest to prostsze? 😉 No dobrze, a co z wyjątkami? Te z czasem też wejdą Ci do głowy. A nawet jeśli nieświadomie lub omyłkowo zastosujesz do wyjątku standardową regułę, to przecież i tak każdy Cię zrozumie.

7. Powtarzaj, powtarzaj i jeszcze raz powtarzaj!

Utrwalanie nowego materiału to podstawa. Powtórki nie muszą być długie. Zresztą lepiej jest powtarzać materiał codziennie po kilka minut, niż raz w tygodniu przez godzinę. Pamiętaj o tym – bez tego nie utrwalisz sobie nowych zagadnień i zapomnisz o nich w ciągu kilku tygodni lub nawet dni.

8. Rozmawiaj jak najwięcej

Szybka nauka angielskiego jest w zasięgu, jeśli dużo mówisz. Dlaczego? Ponieważ dzięki praktyce – a więc podczas rozmowy – utrwalasz sobie pewne konstrukcje gramatyczne, słówka użyte w danym kontekście, wymowę itd. Najlepsze efekty dadzą Ci konwersacje z native speakers. W ten sposób osłuchujesz się z prawidłowym akcentem, masz możliwość poznania słownictwa potocznego i niejako musisz rozmawiać po angielsku, ponieważ mało prawdopodobne, że native zrozumie j. polski. 😉

9. Wyjedź za granicę

Nauka angielskiego poprzez totalne zanurzenie w języku? Świetny pomysł! Zrealizuj go podczas dłuższego wyjazdu zagranicznego do kraju anglojęzycznego – na wakacje, do pracy lub na kurs językowy. 

10. Zapisz się na intensywny kurs angielskiego w GERelis

Prowadzimy intensywne kursy konwersacyjne, w oparciu o autorską metodę. Nie uczymy suchej gramatyki, zamiast tego stawiamy na rozmowę i naukę żywego języka w różnych kontekstach. Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • U nas możesz w jeden semestr opanować jeden poziom.
  • Uczymy bez podręczników, za to dużo rozmawiamy.
  • Zajęcia są prowadzone przez native speakers i lektorów.
  • Grupy są niewielkie, od 4 do 6 osób.
  • Prowadzimy urozmaicone zajęcia tematyczne – warsztaty kulinarne, artystyczne itd.
  • W naszej szkole mieszkają zwierzęta.